Folwark Karpno, siedlisko wiejskie położone na Pojezierzu Drawskim nad otoczonym lasem i łąkami należącymi do folwarku jeziorem Karpno, jest ukrytym pośród zielonych łąk i jezior ponad 300 ha gospodarstwem ekologicznym, miejscem wypoczynku dla wielu gości z Europy i stało się celem, do którego powracają każdego roku.

Unikalna lokalizacja Folwarku Karpno, który jest praktycznie odcięty od zewnętrznego świata, zapewnia naszym gościom relaks w wyjątkowo cichej i spokojnej okolicy.

Pokoje i apartamenty przygotowane przez nas dla Państwa, mieszczą się w pieczołowicie odbudowanym dworku, który zachował klimat oryginalnej posiadłości. Każdy pokój ma własny, wyjątkowy wystrój i klimat. Okna wychodzą na stajnie, brukowane podwórko, malownicze łąki oraz zabytkowy, dwustuletni park, który przechodzi w jezioro Karpno.

Nasza kuchnia oferuje śniadania w formie bufetu szwedzkiego oraz obiady i kolacje przygotowywane zawsze na miejscu. W naszym menu są dania kuchni polskiej i europejskiej, również wegetariańskie i wegańskie.

Pojezierze Drawskie ukształtowane przez lodowiec to jedna z najpiękniejszych polskich krain geograficznych. Znajduje się tu kilkaset krystalicznie czystych jezior i rzek.

Skuteczną formą troski o czystość natury i różnorodność krajobrazu są obszary chronione w ramach Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000.

Na naszych gości czeka wiele atrakcji, przede wszystkim jazda konna i wędkarstwo na jeziorze będącym łowiskiem specjalnym, wyprawy rowerowe, pływanie po jeziorze i obserwowanie natury.

Posiadłość ma dwie stajnie, ujeżdżalnię, place treningowe, a na osoby wyjeżdżające konno w teren czekają przepiękne, różnorodne i pagórkowate okoliczne, bezludne obszary.

Doświadczonych jeźdźców zapraszamy na rajdy konne i doroczny bieg myśliwski.

Nad jeziorem Karpno, które położone jest na terenie posiadłości, znajdują się pomosty dla wędkarzy, łódki oraz kajaki, a dla zwolenników spokojnego wypoczynku pomost, mała plaża i możliwość kąpieli w krystalicznie czystym jeziorze. Nasi goście mogą wybrać się też na spacery po otaczających posiadłość lasach bukowo-dębowych, gdzie żyje dzika zwierzyna i rzadkie gatunki ptaków (jelenie, dziki, sarny, żurawie, puchacze, myszołowy, zimorodki, jastrzębie).